Ślub marzeń – ślub w plenerze

Dzień ślubu to jedna z najważniejszych dat w życiu. Nic, więc dziwnego, że każdy, kto wstępuje w związek małżeński pragnie, aby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Obecnie coraz częściej młode pary decydują się na organizację ślubu w plenerze.

Ślub w plenerze-co warto wiedzieć wcześniej?

Możliwość zawierania w Polsce ślubów w plenerze śląsk dostępna jest zaledwie od kilku lat. W ten sposób można zawrzeć zarówno ślub kościelny jak i cywilny. W przypadku wyboru ślubu cywilnego koniecznego będzie wniesienie opłaty w wysokości 1000 zł za organizację tego wydarzenia poza urzędem.

Jak zorganizować ślub w plenerze?

Przede wszystkim trzeba dobrze przemyśleć miejsce wydarzenia. Dobrze, gdy jest ono wyjątkowe ale nie powinno znajdować się zbyt daleko od miejsca zamieszkania, bo dojechać muszą wszyscy goście. Najczęściej wybierane miejsca to plaża, statek, las czy pomost na jeziorze. Zawsze planując taki ślub w plenerze śląsk trzeba mieć na uwadze, że pogoda może się zmienić i warto być na to przygotowanym. Doskonałym pomysłem będzie ślub pod namiotem śląsk. Trzeba oczywiście uwzględnić liczbę zaproszonych gości i zadbać o to by w razie niepogody wystarczyło miejsca dla wszystkich do biesiadowania i tańczenia. Organizacja takiego ślubu może być bardziej pracochłonna niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej uroczystości. Dobrym pomysłem jest, więc wynajęcie profesjonalnego wedding plannera, który zadba o wszystkie szczegóły takie jak oświetlenie, nagłośnienie i dekoracje. Należy też pamiętać by na zaproszeniach umieścić informację o tym, że ślub odbędzie się na powietrzu.