Miejsca na ślub w plenerze

Od kilku lat w Polsce istnieje możliwość wzięcia ślubu cywilnego w plenerze. Pary coraz częściej decydują się na to rozwiązanie. Również na Śląsku jest to coraz bardziej popularne. 

Od czego zacząć?

Na początku powinniśmy udać się do właściwego urzędu stanu cywilnego, by zgłosić chęć złożenia przysięgi małżeńskiej poza urzędem. Łączy się to również z opłatą, która zwykle wynosi 1000 zł. Następnie należy wybrać właściwe miejsce. Tu decyzja pozostaje po stronie młodej pary, należy jednak pamiętać, że miejsce powinno być godne powagi tej wzniosłej chwili. To nie powinien być problem, bo na Śląsku takich miejsc nie brakuje.

Jak się przygotować do ślubu w plenerze?

Śląsk, jak i cała Polska, leży w klimacie umiarkowanym. Należy wziąć pod uwagę różne opcje pogodowe. Nawet w sierpniowy dzień może zdarzyć się deszcz, czy chłodny wiatr. Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie specjalnych namiotów, które ochronią młodą parę i zaproszonych gości przed ewentualnymi opadami. Dobrze jest też zaopatrzyć się w odpowiednią ilość ciepłych pledów, którymi nasi goście będą mogli okryć się na wypadek chłodniejszego podmuchu. 

Już na etapie rozdawania zaproszeń, dobrze jest uczulić naszych gości, że ślub i wesele odbędą się pod gołym niebem. Pozwoli to na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji i sprawi, że goście przyjdą zaopatrzeni w cieplejsze okrycie oraz ewentualne parasolki czy też wygodne buty do chodzenia na przykład po trawie. 

Najważniejsze: Gdzie ślub w plenerze??

Na Śląsku nie brakuje pięknych miejsc. Przykłady można mnożyć. Ślub w plenerze Śląsk można wziąć na dziedzińcu średniowiecznego zamku, u podnóża gór w Beskidzie Śląskim, nad brzegiem jednego z akwenów wodnych, czy też bardziej zwyczajnie w pięknym ogrodzie kogoś z najbliższej rodziny. Takich miejsc jest wiele. Będą one stanowiły doskonałe tło tego najważniejszego w życiu każdej pary wydarzenia. Bez wątpienia należy wybrać właściwe miejsce, bo będziemy je potem wspominać długimi latami.